VPN België

Startpagina › Onze methode

Onze methode

Hier lees je hoe de scores op deze site tot stand komen en waar de gegevens vandaan komen.

Door de redactie van VPN België ·

De zes criteria en hun gewicht

CriteriumGewichtBerekening
Veiligheid en privacy25 %Laatste onafhankelijke no-logsaudit: 2025–2026 = 10, 2024 = 9, 2023 = 8, 2022 = 7, ouder = 6, +0,5 bij drie of meer audits (maximaal 10). Enkel privacycontrole 7–8, enkel beveiligingsaudit 7, no-logs bewezen voor de rechter 5, geen audit 3. Jurisdictie binnen de Five Eyes −1.
Streaming20 %Netflix US, Disney+ en BBC iPlayer: 3,33 punten voor elke dienst die volgens een onafhankelijke tester werkt.
Snelheid15 %Gemiddeld snelheidsverlies op een nabije en een verre server: 5 % = 10, −0,25 per procentpunt erboven, minimaal 1; zonder vergelijkbare waarde = 5.
Servernetwerk15 %Landen met servers gedeeld door 15, maximaal 10 (150 landen = 10).
Prijs15 %Maandprijs in het langste abonnement tot 24 maanden: 1,50 € = 10, −2 per euro erboven, minimaal 1.
Gebruiksgemak10 %Gelijktijdige toestellen: 10 of meer = 10, 7 = 8, 5 = 6, 1 = 3. Geld terug onder 30 dagen −1, onder 14 dagen −2. Gratis abonnement +0,5. Geen Nederlandstalige website −1,5.

De gewichten tellen samen op tot 100 %. De eindscore zet het gewogen gemiddelde van de zes deelscores (1 tot 10) om naar onze schaal van 7,0 tot 9,8: 7 + (gemiddelde − 1) × 2,8 ÷ 9, met één cijfer na de komma. Bij een gelijke score beslissen de niet-afgeronde cijfers.

Waar de gegevens vandaan komen

Prijzen, toestellen, geld-terug-termijnen en gratis abonnementen komen van de officiële websites van de aanbieders, met prijzen in euro. Audits, streaming en snelheid komen uit openbare rapporten van de auditors en van onafhankelijke testers, die in elke review bij naam worden genoemd. Alle gegevens hebben de stand van oktober 2026.

De scoretabel

#VPNVeiligheidStreamingSnelheidServersPrijsGebruiksgemakScore
1NordVPN10,010,09,010,06,010,09,6
2IPVanish9,010,09,27,59,110,09,5
3ExpressVPN10,010,09,17,57,010,09,5
4Proton VPN10,010,07,89,96,010,09,5
5Surfshark10,010,08,66,78,010,09,5
6CyberGhost10,010,08,26,78,68,09,4
7hide.me9,010,09,13,88,010,09,3
8Private Internet Access9,56,79,07,56,010,09,2
9Norton VPN7,010,08,56,99,73,09,1
10FastestVPN8,06,79,02,610,010,09,0
11TunnelBear6,010,09,23,17,09,09,0
12Hotspot Shield6,06,710,05,38,78,59,0
13PrivadoVPN3,010,08,42,910,010,08,9
14PureVPN8,03,36,54,39,310,08,8
15PrivateVPN3,06,78,54,18,88,58,6
16VyprVPN5,03,39,24,77,88,58,6
17Bitdefender VPN3,03,310,06,77,210,08,6
18Windscribe2,010,09,14,62,78,58,5
19Avast Premium VPN3,03,39,54,94,510,08,3
20IVPN6,03,38,92,74,14,58,2
21HMA VPN6,03,35,04,35,06,08,2
22Ivacy3,03,31,04,79,48,58,1
23Mullvad7,00,08,63,33,05,08,1
24TorGuard4,00,08,83,34,14,57,9
25AirVPN3,00,06,81,58,74,57,9
26OVPN4,03,35,01,33,02,57,7
27F-Secure VPN3,03,33,81,35,53,07,7
28Goose VPN3,03,31,01,53,010,07,7
29Shellfire VPN3,03,31,02,76,32,57,7

De eerste plaats

Geen enkele aanbieder kan een plaats kopen. De eerste plaats gaat naar de vpn met de hoogste score; veranderen de gegevens, dan verandert ook de ranglijst.